Volajte ZADARMO po–pia od 8 do 16 hodín: 0800 164 616

Rady, návody, informácie a zaujímavosti

Tepelné čerpadlá od A do Z

Všetko, čo ste kedy potrebovali vedieť o tepelných čerpadlách, nájdete v našich článkoch.

Zaobstarajte si tepelné čerpadlo alpha innotec a získajte zásobník teplej vody zadarmo!

Objednajte si v období od 17. júna do 30. novembra 2024 tepelné čerpadlo alpha innotec a získajte ZADARMO zásobník teplej vody s objemom 300 litrov.

Hybrox: Nový rad tepelných čerpadiel prináša ideálne riešenie pre slovenské domácnosti

Alpha innotec uvádza na trh tretiu generáciu tepelných čerpadiel vzduch/voda s prírodným chladivom R290. Revolučný rad Hybrox poskytuje riešenie pre novostavby a aj tie najnáročnejšie renovačné projekty.

Chladivo R290: Budúcnosť tepelných čerpadiel

R290 je stále využívanejším typom chladiva v oblasti tepelných čerpadiel. Aké sú jeho výhody, a na čo si dať pri výbere propánových tepelných čerpadiel pozor, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Predstavujeme nové logo alpha innotec

Značka alpha innotec mení svoju vizuálnu identitu. Prečítajte si článok a zoznámte sa s naším novým, modernizovaným logom, ktoré je symbolom inovácie a technologického pokroku.

Zoznámte sa s tradičnou nemeckou značkou alpha innotec

Poďme sa pozrieť do histórie alpha innotec – ako a kde značka vznikla, čo predchádzalo jej dnešnej podobe, v čom sú produkty alpha innotec špecifické a prečo by ste mali siahnuť práve po nich, ak zháňate nové tepelné čerpadlo pre váš dom.

Je každé tepelné čerpadlo do rodinného domu ekologickým riešením?

Tepelné čerpadlá patria k najekologickejším spôsobom vykurovania. Lenže nie všetky sú také zelené, ako by mohli. Prezradíme vám, na čo pri výbere tepelného čerpadla pozerať, ak si domu chcete nasťahovať kúrenie šetrné k životnému prostrediu.

Výhody a nevýhody vykurovania tepelným čerpadlom

Jako každá věc, i tepelné čerpadlo má kromě výhod i pár nevýhod, které je potřeba vzít při výběru nového vytápění v potaz. U tepelných čerpadel alpha innotec je jich sice méně, než u jiných značek, ale stejně je dobré o nich vědět. Které výhody a nevýhody mají naše stroje?

Ako vybrať tepelné čerpadlo do domu?

Abyste si do svého domu nastěhovali perfektní tepelné čerpadlo, které bude maximálně vyhovovat všem vašim požadavkům, je potřeba si odpovědět na 6 základních otázek. Které to jsou a proč jsou pro výběr tepelného čerpadla vůbec důležité?

Tepelné čerpadlá: Účinnosť a vykurovací faktor

Lámete si hlavu, s akým typom vykurovania miniete za zimu najmenej peňazí? S tým, ktoré má najvyššiu účinnosť. V našom článku nájdete porovnanie účinnosti elektrokotla, kotla na tuhé palivá, plynového kotla a tepelného čerpadla. Zároveň aj vysvetlenie, čo je vykurovací faktor a prečo nie je za všetkých okolností rovnaký. A poradíme vám, aké najúčinnejšie tepelné čerpadlá na trhu nájdete a prečo.

Návratnosť tepelného čerpadla alebo Kedy sa vám investícia vráti?

Vyberáte vykurovanie do svojho nového domu alebo rekonštruujete bývanie a premýšľate o výmene starého kotla? Dali sme dokopy prehľad počiatočných aj ročných nákladov na jednotlivé varianty vykurovania a spočítali, za ako dlho sa vám investícia do tepelného čerpadla vráti. Verili by ste, že je to o oveľa menej, než do 10 rokov? V článku vám prezradíme, prečo.

PRINCÍP FUNKCIE TEPELNÉHO ČERPADLA

Princip tepelného čerpadla není nijak složitý. Tento druh vytápění totiž funguje velmi podobně jako lednička. Odebírá tepelnou energii z okolí, a díky tomu dokáže ušetřít až 20 000 Kč ročně za topení. Jak konkrétně tepelná čerpadla fungují a jak vybrat ideální vytápění do vašeho domu?

AKO OVLÁDAŤ TEPELNÉ ČERPADLO NA DIAĽKU?

Neradi jezdíte z práce nebo z lyží do studeného domu? Tepelné čerpadlo alpha innotec můžete ovládat pomocí internetu z práce, z autobusu nebo z druhé strany světa. Díky možnosti regulovat vytápění na dálku vás po příjezdu bude vždycky čekat vyhřátý dům. Jak ovládání online funguje?

  • 1
  • 2